Z čeho vyrábíme

VLASTNOSTI VÝPLNÍ

HUSÍ PEŘÍ – Peří je osvědčený přírodní izolační materiál. Má výborné tepelně – izolační vlastnosti. Stejně jako ovčí vlna, je i husí peří hygroskopické – tzn. Že tento materiál absorbuje naši tělesnou vlhkost a odvádí ji od těla. Dalším bonusem husího peří je poměr jeho nízké hmotnosti a vysoké hřejivosti.

DUTÉ VLÁKNO – jsou v současné době nejrozšířenějším druhem syntetických textilních vláken. Vysoce ceněnou vlastností polyesterové stříže je jemný a „vlněný“ omak, výborná pružnost a velmi dobře schne. Duté vlákno je lehké a má dobrou tvarovou paměť. Výhodou je možnost praní v pračce.
V porovnání s přírodními materiály má menší prodyšnost.

OVČÍ VLNA – ovčí vlna působí blahodárně, až terapeuticky na naše tělo. Prohřívá celý náš organismus.
Díky své vynikající schopnosti tzv. „suchého tepla“ ulevuje při revmatismu a dně. Vlna má totiž schopnost absorbovat naši tělesnou vlhkost a odvádět ji od těla, proto se pod vlněnou přikrývkou nezpotíte.
Zároveň je ovčí vlna velmi vzdušná a prodyšná. Má vynikající termoregulační a hydroregulační schopnost, díky tomu si vlna sama reguluje teplotu a na našem těle vytváří mikroklima – takže v zimě udržuje teplo a v létě zase chlad.
Je přirozeně antibakteriální a hypoalergenní.

VLASTNOSTI POTAHOVÝCH MATERIÁLŮ

SYPKOVINA – sypkovina je potahový materiál
– 100% bavlna z jemných česaných přízí
– v barvě: krémová, růžová a modrá
SYPKOVINA S ANTIBAKTERIÁLNÍ ÚPRAVOU – úprava stříbroaktiv

Na výrobky z dutého vlákna používáme bílý potahový směsový materiál – bavlna + polyester

KREP – 100% bavlna